Střecha-ochranný štít domu

Střecha patří mezi nejdůležitější prvek domu.

   Nemá jenom funkční charakter ,ale i estetický. Základem dlouhé životnosti střechy je výběr        správného materialu.Střešních krytin je v dnešní době na stovky druhů.My Vám pomůžeme s výběrem nejvhodnější střešní krytiny i s návrhem nosné konstrukce včetně statického výpočtu.

Střešní krytiny

Betonová krytina

Betonová střešní krytina je velice spolehlivá a trvanlivá. Říká se, že betonové tvarovky jsou těžší než keramické, což není úplná pravda. Většinou jsou betonové tvarovky větší než keramické, proto mají jednotlivé kusy vyšší hmotnost. Když se však rozpočítá na čtvereční metr, obě se pohybují v rozmezí 40 až 50 kg.Cenově jsou betonové krytiny zhruba o 20-30% levnější než pálené. Výrobci nabízí široký sortiment tvarů a barev,takže každý si vybere.

Pálená krytina

Pálená krytina má tisíce letou historií.Kvalita zpracování a vypálení hlíny zaručuje dlouhou životnost tašek.Dnešní výrobci se předhánějí v barvách i tvarech,proto je ťežké si vybrat.V zásadě se dá řect ,že krytinu si musí investor vybrat dle svého vkusu.

Plechové krytiny

Profilovaná plechová krytina má obrovské výhody. Vzhledem k nízké hmotnosti (cca 4,5 kg/m2), atraktívnímu vzhledu a ceně.

Je velice vhodná na rekonstrukce ,ale i novostavby ,kde je požadavek na malou hmotnost střechy.Vzhledem k nízké váze krytiny je možné i odlehčení nosných prvků střechy a tím i .Na pohled laik nerozezná plechovou profilovanou krytinu od pálené.

           Střešní konstrukce

Výstavbu konstrukci střechy lze v dnešní době realizovat nekolika možnýma variantama.

                První možností jsou vazníky.

Vazníky dodáváme z dřevin smrk a jedle, z řeziva vzduchosuchého.

Technologie výroby je lisování za pomoci styčníkových desek s prolisovanými trny. Řezivo se též impregnuje proti škůdcům Bochemitem QB. Na provoze lze z důvodů následné přepravy kamionem vyrobit vazníky do délky cca 22 m. Delší se vyrábí půlené a spojují se lisováním až na stavbě. Tvary vazníků jsou dle přání investora - například sedlový, pultový, obloukový, nůžkový či přímočarý. Dle druhu použité krytiny, sněhové a větrné oblasti navrhujeme sílu použitého materiálu a tvar vazníků.

       

        Druhou možností jsou vlašské krovy

Krovy dodáváme z jehličnatého řeziva převažně smrk a jedle.

Jako prevenci proti škůdcům rostlinného i živočišného původu dřevo impregnujeme máčením v roztoku Bochemit QB.

Realizujeme kompletní krovy včetně laťování - kontralatě + latě, paropropustné a parotěsné fólie, krytina, klempířské prvky, podbití říms palubkami či Cetris deskami apod. Vše dle přání investora.